Friday, May 3, 2024
HomeСпортВихрен победи Балкан (Ботевград) с убедителния резултат 4:1

Вихрен победи Балкан (Ботевград) с убедителния резултат 4:1

В мач от 8 кръг, втора фаза за първенството на ЮЗГ 1, на градския стадион в Сандански се срещнаха отборите на местния Вихрен и Балкан (Ботевград).

Срещата започна с натиск на домакините. В 10-та минута Даниел Пехливанов направи безпомощен вратаря на гостите Кристиян Кирилов за 1:0. До края на първата част на срещата на няколко пъти футболистите от Сандански чрез Удожи, Флавио Карвальо и Александър Якимов не успяха отблизо срещу противниковия вратар.

През втората част на срещата бяха отбелязани нови четири гола, от които за домакините бяха точни Даниел Пехливанов в 56-та, Удожи в 83-та и младата надежда на Вихрен Алекс Тренков (син на легендата Емил Тренков). Почетното попадение за отбора на Балкан отбеляза Александър Асенов в 61-ва минута.

Наставникът на Вихрен Ивайло Василев изрази задоволство от играта на футболистите, на които е гласувал доверие в този мач.  В следващия кръг отборът от Сандански гостува на Чавдар (Етрополе).