Monday, May 6, 2024
HomeСпортВолейболът е страст! Левски подчини Пирин след страхотен трилър в Разлог

Волейболът е страст! Левски подчини Пирин след страхотен трилър в Разлог

Волейболистите на Левски София записаха трудна 16-а победа в efbet Супер Волей, след като надделяха като гости над Пирин (Разлог) с 3:2 (27:25, 18:25, 30:32, 25:16, 15:13) в среща от 21-и кръг, изиграна в зала “Септември” в Разлог. Двубоят продължи повече от два часа.

“Сините” остават на второ място кръг преди края на редовния сезон, с 47 точки, колкото имат и шампионите от Хебър (Пазарджик), но с 16 победи и 5 загуби. Разложани са осми с 23 точки (7 победи, 14 загуби).

Срещата бе изпълнена с интрига и обрати в отделните части.

Левскарите изпуснаха инициативата в края на първата част, след като имаха добра преднина, но успяха да измъкнат успеха. Това повлия на представянето им във втория гейм, в който домакините бяха водещи и не позволиха подобаваща съпротива на столичани.

Третата част бе равностойна през повечето време, като в ключовите моменти “сините” успяха да поведат, и имаха дори геймбол (24:21). Те не успяха да отразят и следващите два геймбола, след което лидерството бе взето от момчетата на Благовест Катранджиев. Борбата от двете страни на мрежата продължи, ролите се разменяха, но в крайна сметка Пирин наложи волята си след 32:30 и поведе с 2:1 гейма.

Левскарите успяха да вкарат мача в тайбрек след категорична игра в четвъртата част. Решителният гейм протече динамично – първо с равностойна игра, впоследствие превес на домакините, продължил почти до самия край  (13:11). Столичани изравниха след атака на Владимир Гърков и блокада на Алехандро Торо, а две поредни грешки на разложани сложиха край на двубоя. Така гостите се поздравиха с победата след 15:13 и крайното 3:2 гейма.

Най-резултатен бе Венислав Антов с 24 точки (2 аса, 1 блокада), 20 точки добави Алехандро Торо (1 ас, 6 блокади). 19 точки реализира Владимир Гърков (1 ас). За съперника Дейвид Кръстев бе над всички с 31 точки (1 ас, 1 блокада), с 13 точки завърши Кристиян Алексов (1 ас, 1 блокада).