Wednesday, May 8, 2024
HomeРегионКюстендилГабриела Церянова от Кюстендил изпусна бронза, но е в Топ 5 на...

Габриела Церянова от Кюстендил изпусна бронза, но е в Топ 5 на световната карате лига във Венеция

Отлично представяне на Габриела Церянова от Кюстендил на Световната младежка лига по карате във Венеция, Италия.
Състезателката на КК “Дарис” бе претендент за бронзовия медал в категория до 47 кг. В крайна сметка тя се класира на 5-о място сред 100 каратеки в своята възрастова група U14.
Церянова изигра седем срещи, като записа 5 победи срещу представители на Нидерландия, Чехия и Италия. След това обаче последва загуба от Украйна, както и от Белгия в битката за бронза.

“Въпреки че не успя да вземе медал, Габриела доказа себе си като шампион, тя носи духа на победител и със сигурност пред нея стоят много върхове за покоряване! Успех, Габи! Ние сме до теб в пътя ти напред и нагоре!”, заявиха треньорите Пламен Кирилов и Борислав Иванов.

По думите им другите двама представители на кюстендилския клуб – Александър Стефанов и Християн Василев също са играли добре, но шансът не е бил на тяхна страна.