Wednesday, May 1, 2024
HomeСпортГеорги Аначков от Кюстендил се окичи със сребро от международния турнир по...

Георги Аначков от Кюстендил се окичи със сребро от международния турнир по борба “Сърбия оупън”

• Бронзови медали спечелиха Димитър Илиев и Михаил Мелехов

Петима юноши на кюстендилския клуб по борба “Васил и Георги Илиеви” взеха участие в международния турнир “Сърбия оупън”, който се проведе в Белград. Борците бяха водени от главния треньор на клуба Валери Райчев, с помощник Емилиян Тодоров и завоюваха 3 отличия-

сребърен и два бронзови медала.

Малко не достигна на Георги Аначков да грабне златото в кат. 67 кг. Носителят на Златния пояс “Васил и Георги Илиеви” за 2018 година достигна финала, но претърпя поражение и се окичи със сребърното отличие. Димитър Илиев и Михаил Мелехов се класираха на трето място в категория 82 кг. В същата категория Цветелин Йосифов остана 5-и. На крачка от бронзовия медал остана Деян Ангелов при 72-килограмовите, заемайки 5-о място.