Saturday, May 4, 2024
HomeРегионСамоковГеорги Ганджулов от Самоков с бронзов медал от Дръжавния шампионат, постигна личен...

Георги Ганджулов от Самоков с бронзов медал от Дръжавния шампионат, постигна личен рекорд

Държавното пьрвенство по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст (под 18 год.) със силно участие на самоковски състезатели се проведе в София на ст. “В. Левски“.

Много добре се представи състезателят на СК “Рилски атлет“  Георги Ганджулов, като в дисциплината 200 м той се класира на трето място и завоюва бронзовия медал с резултат 22 секунди и 87 стотни, който е негов личен рекорд. Победител е безспорно най-добрият в спринта за тази възраст за тази година Мартин Димитров от „Локомотив” (Пловдив) с рез. 22 сек. и 44 стотни, а на второ място е Павел Шияков от Национална спортна академия с резултат 22 сек. и 83 стотни. В другата дисциплина на 100 метра Георги се класира на призовото четвърто място с резултат 11 сек. и 31 стотни.