Friday, May 3, 2024
HomeСпортГолово шоу в Самуилово - Калабак вкара 6 на Стрела (Петрич)

Голово шоу в Самуилово – Калабак вкара 6 на Стрела (Петрич)

В мач от 13 кръг на Б областна група Струма 1 на стадиона в село Самуилово се срещнаха отборите на местния Калабак и Стрела Петрич. Срещата се ръководи от известния с точността си футболен арбитър Илия Илиев-Колина. Както винаги, той отсъждаше това, което се случваше на зеления килим от страна на футболистите на двата тима. Отборът на домакините започна мача с натиск и всяка негова атака носеше опасност за защитата на гостите. Първият гол в срещата в 3-та минута отбеляза Васил Василев за 1:0. Три минути по-късно при поредна атака на домакините Вангел Георгиев покачи на 2:0. Атаките на футболистите на Калабак се редяха една след друга. В 25-та минута Дейвид Василев с точен шут направи резултата класически – 3:0. Минута по-късно Илия Илиев накара вратаря на Стрела да вади топката за четвърти път от мрежата си. До края на първата част на двубоя обсадата пред вратата на гостите бе тотална, но до отбелязване на нов гол не се стигна.

Втората част на срещата бе продължение на първата. Футболистите на Калабак продължиха да обстрелват стража на гостите, но той се пропука едва в 65-та минута. Тогава Васил Василев оползотвори атаката, започната по десния фланг, и направи резултата 5:0. Седем минути преди края на срещата Дейвид Василев оформи крайния резултат –  6:0.

След мача футболистите на двата отбора заслужено поздравиха главния арбитър за перфектното съдийство.