Saturday, May 4, 2024
HomeСпорт„Граничарите” от Логодаж с класическа победа

„Граничарите” от Логодаж с класическа победа

Очакванията футболистите от „Спартак” (Склаве) за победа като гост над „Граничар” (Логодаж) не се оправдаха. В отбора на гостите не играха трима от асовете – Благой Киров, Станислав Цеков и Илия Атанасов – поради служебна заетост. Така в отбора на „Спартак” нямаше стабилност в защита и свежест в нападението. Първият гол в мача падна в 21-вата минута при меле в наказателното поле на гостите и бе отбелязан от Михаил Шлюкарски. Осем минути по-късно Борис Сапунджиев се възползва от изритана топка от защитник на гостите, която тупна пред него и със страхотен шут я насочи в мрежата на вратаря на „Спартак” за 2:0. Веднага след това Илия Чакалов и Васил Феридаров отблизо като по чудо не отбелязаха попадения във вратата на домакините. Веднъж Николай Георгиев навлезе майсторски от дълбочина в наказателното поле на „Граничар”, не стреля и реши да подаде на двама от колегите си, но топката отскочи от една от многобройните дупки на терена и положението бе пропиляно.
През втората част на срещата пред отбора на гостите възникна отлична възможност за отбелязване на попадение. Най-чистата възможност пропиля Илия Чакалов, който в 68-ата минута уцели дясната странична греда зад стража на „Граничар”. Честото оголване отзад на отбора на „Спартак” (Склаве) бе добре дошло за колегите им от „Граничар” (Логодаж). При бърза контраатака на домакините Михаил Шлюкарски бе изведен от Борислав Сапунджиев отляво и резултатът нарасна на 3:0. Така отборът на „Граничар” победи с класически резултат добрия отбор на „Спартак” (Склаве).