Tuesday, May 7, 2024
HomeРегионДупницаГрациите на Радмила Христова обраха медалите на международен турнир в Кюстендил

Грациите на Радмила Христова обраха медалите на международен турнир в Кюстендил

Момичетата на СКХГ “Радея” се раздадоха до последно за публиката

Грациите на дупнишкия отбор по художествена гимнастика “Радея” обраха медалите на 42 Международен турнир “Кюстендилско лято”, който се проведе на 16-17 юни. Участие в конкурса взеха 32 гимнастички, ръководени от старши треньора на клуба Радмила Христова.

При родените 2018 г. Велизара Лахчева взе златен медал и специална награда за най-малка участничка в турнира. Изабела Иванова, родена 2017 г., спечели сребърен медал.

Камелия Ранова и Таня Атанасова се изкачиха на първото място на победната стълбица със съчетанията си на въже и обръч.

Рая Христова се окичи със сребро за своето първо участие в индивидуалната надпревара при родените 2016 год. Златните отличия на въже в категория “Б” и “Б лайт” заблестяха на гърдите на второкласничките вече Яна Иванова и Мария Десподова.

Ивайла Михайлова представи много добре своите композиции без уред и с въже и зае пето място при родените 2015 год., категория “А”. Ния Малашевска спечели 7-мо място на без уред в категория “Б”. Прекрасната Алекса Везенкова донесе още един златен медал за клуба със съчетанието си на въже.

При родените 2013г. в категория “А” Мариела Стоилова спечели 3-то място в многобоя и на въже, а на без уред спечели сребърен медал. Със своята силна игра Мариела Стоилова се отличи и получи специален приз за най-чаровна състезателка. Другата ни представителка на “Радея” Николина-Мая Казакова в същата категория спечели 5 място в многобоя и на топка и 4-то място на въже. Алекс Петкова изигра отлично своите композиции на без уред и въже и зае второ място в категория Б.

Моника Панчева събра погледите на журито и местната публика.  Чаровната състезателка завоюва златен медал на съчетанието с обръч. Със злато заблестяха и Алекса Александрова и Цветина Лахчева. Те взеха участие в дисциплината двойка/тройка и спечелиха златен медал и се изкачи на най-високата стълбица в спорта.

В същата дисциплина, но във възраст “Девойки” старши клубът бе представен от два отбора, които завоюваха златните и сребърните медали. Щастливите Виктория Николова и Александра Гогова заблестяха в злато, а среброто отиде при техните съотборнички  Рая Орманкова и Кристина Томанова. Клубът взе участие и в дисциплината Масов спорт, като децата представиха композициите “Кончета”, “Брилянтин” и “Аеробика”. За тях те получиха златни медали, подаръци от клуба домакин и аплодисментите на цялата публика.