Saturday, May 4, 2024
HomeСпортДецата на „Марек” загубиха от „Пирин” (Благоевград) финала на „Чери къп”

Децата на „Марек” загубиха от „Пирин” (Благоевград) финала на „Чери къп”

Децата на „Марек” се класираха втори на турнира „Чери къп”, който се проведе в Кюстендил. Малките дупничани се наложиха с 2:1 над ФК „Кюстендил” на полуфинала, като головете за тях вкараха Кирил Кънински и Сашо Боянов. В другия мач „Пирин” победи „Велбъжд” с 4:1 и така зае другото място на финала.
В двубоя за титлата момчетата на треньорите Цветан Видински и Димитър Кепов бяха надиграни от връстниците си от Благоевград с категоричното 4:0 и трябваше да се задоволят с второто място в крайното класиране. Мачът за третото място пък бе спечелен от „Велбъжд” с 4:0 срещу съгражданите им от ФК „Кюстендил”.
Надпреварата бе организирана от община Кюстендил и Областния съвет към БФС, чийто председател Евгени Йорданов връчи купата на шампионите.
Всички участници в турнира бяха зарадвани от организаторите с футболни топки и купи.