Thursday, May 9, 2024
HomeРегионРазлогДея оформи четворката в елита след победа над Пирин

Дея оформи четворката в елита след победа над Пирин

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха пета поредна и общо 16-а победа в efbet Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим обърна и се наложи над Пирин (Разлог) с 3:1 (23:25, 25:11, 29:27, 25:9) в двубой от последния 22-и кръг, изигран в зала “Младост”.

Бургазлии оформиха четворката в таблицата, като имат 48 точки (16 победи, 6 загуби), разложани са осми с 23 точки (7 победи, 15 загуби).
Двубоят стартира с преднина за гостите, след което играта продължи равностойно. Момчетата на Франческо Кадеду поеха инициативата, но я изпуснаха след 21:19 и интригата се завърза.

Впоследствие домакините тръгнаха ударно с 6:1, след което диктуваха напълно положението и оставиха противника на едва 11 точки. В третия гейм играта бе доста оспорвана, лидерството се разменяше, но след пет геймбола Дея наложи волята си (29:27).
Решителната четвърта част стартира идентично на втората, но бургазлии бяха доста по-категорични и не допуснаха особена съпротива.
Най-резултатен бе Стефан Чавдаров със 17 точки (3 аса, 4 блокади), по 14 точки записаха Николай Учиков (1 ас) и Валентин Братоев (1 ас, 2 блокади). За съперника Дейвид Кръстев се отчете с 12 точки (1 ас).

Снимки: Start-photo.bg