Tuesday, May 7, 2024
HomeСпортДимитър Грозданов от Симитли със сребро по мотокрос

Димитър Грозданов от Симитли със сребро по мотокрос

Добра новина за община Симитли. За пореден път Димитър Грозданов се качи на почетната стълбичка в престижно състезание. Над 120 състезатели от 24 клуба взеха участие в първия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос. Домакин на събитието бе мотополигон “Кортен” край Нова Загора в местността Докса баир. Домакините бяха подготвили отлично трасе, дълго 1650 м, с изцяло нов питлейн и нови елементи. Мотонадеждата на Симитли Димитър Грозданов от “МХ ТИЙМ СИМИТЛИ” взе участие в клас МХ2 и се представи невероятно. Той завърши на 2-ра позиция и се класира и в двата класа – и при мъже МХ2, и МХ2JUNIOR в крайното класиране.

Така Митко се прибра в Симитли със сребро и даде едно много добро начало на сезона по мотокрос.