Monday, May 6, 2024
HomeСпорт„Добруджа” взе победа от волейболистите на „Марек“ след пълен обрат

„Добруджа” взе победа от волейболистите на „Марек“ след пълен обрат

Следващата среща на дупничани е срещу „Нефтохимик 2010” (Бургас)

Тимът на „Добруджа 07” (Добрич) записа трети успех в Първата осмица на Суперлигата, след като се наложи като домакин над „Марек Юнион-Ивкони” (Дупница) с 3:2 (24:26, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11) след пълен обрат в отложен мач от четвъртия кръг.

„Добруджа” се изкачи на втората позиция с 8 точки (3 победи, 1 загуба), „Марек” е трети също с 8 точки, но от 2 успеха и 3 поражения.

В първата част двата отбора си разменяха лидерството и непрекъснато демонстрираха волейболни аргументи. В ключовите моменти гостите успяха да наложат волята си след два геймбола. Впоследствие ситуацията се повтори и дупничани увеличиха аванса си. Третата част тръгна под диктовката на тима от Югозапада, като след средата на гейма добруджанци поеха инициативата. Играта им бе по-концентрирана и пасивът бе намален. В четвъртия гейм състезателите на Виктор Карагьозов отново успяха да натрупат сериозен точков актив, но след това се получи разколебаване и домакините догониха съперника. До края те имаха превес и без проблем затвориха, завръщайки се в мача.

Срещата влезе в тайбрек, където всичко започна отначало. Там дупнишкият тим започна ударно, но позволи „Добруджа” да изравни и да направи обрат. Играчите на Мирослав Живков доминираха до края и се поздравиха с първия си успех за новата година след 15:11. Най-резултатен бе Жулиен Георгиев с 25 точки (1 ас, 4 блокади), с 18 точки се разписа Димитър Маринков (1 блокада), отбеляза bgvolleyball.com. Със 17 точки приключи Мартин Мечкаров (3 аса, 4 блокади). За съперника Димитър Дулчев реализира 21 точки (1 ас, 1 блокада), Павел Душков добави 16 (7 блокади!). Калоян Балабанов се отчете с 15 точки (2 аса).

В следващия си двубой „Добруджа” среща „Пирин” (Разлог) на 22 януари (петък). „Марек” излиза срещу „Нефтохимик 2010” (Бургас) два дни по-късно – също в отложен мач.