Friday, May 3, 2024
HomeРегионКюстендилКлуб "Дарис" донесе в Кюстендил 6 отличия от турнир по олимпийско карате

Клуб “Дарис” донесе в Кюстендил 6 отличия от турнир по олимпийско карате

Шест медала – 3 златни, 2 сребърни и бронзов, завоюваха състезателите на КК “Дарис” на турнира по олимпийско карате Купа „Алеко” в Свищов. На надпреварата участваха 201 състезатели от 19 клуба от цялата страна, като кюстендилският клуб се представи на татамито със 7 каратеки.

Със златно и сребърно отличие се окичи Тодор Настев. Той стана пръв при джуниори кат. 61 кг и втори при мъже кат. 67 кг. Златни медали спечелиха още Александър Стефанов при кадети, кат. 63 кг, и Давид Генадиев на макевара при р. 2014 г. В същата дисциплина и възраст Мартин Василев зае второ място, а Никола Москов се нареди трети.

“Много добро представяне на състезателите. На този турнир пуснахме най-малките състезатели на клуба да се обиграват, както и двама от големите ни състезатели – Тодор и Александър, на които им предстои в началото на юни Световна младежка лига в Кипър”, заяви Борислав Иванов, председател и главен треньор СК “Дарис”.