Friday, May 3, 2024
HomeРегионКюстендилКюстендилци надиграха с 2:0 Пирин ГД в контрола

Кюстендилци надиграха с 2:0 Пирин ГД в контрола

ФК Кюстендил се наложи с 2:0 над Пирин Гоце Делчев в поредната си контролна среща от зимната подготовка. Двубоят се състоя на стадион „Осогово“ в града под Хисарлъка.

Още в първата минута след центриране от ъглов удар на Мартин Газиев, голмайсторът Александър Александров-Аци откри резултата.

Второто попадение бе дело на самия Газиев от дузпа в 71-та минута. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Денислав Велинов.

„Ползотворен, хубав мач. Имаме още работа по тактиката, по бързото взимане на решения, отделно в последната фаза на играта, но се работи всеки ден, ще успеем, надявам се“, коментира след срещата наставникът на ФК Кюстендил Николай Николов-Чезето

Следващата събота кюстендилци ще изиграят последната си проверка преди началото на сезона в Югозападната трета лига срещу Пирин Разлог. Все още не е ясно в кой от двата града ще се състои контролната среща.