Wednesday, May 1, 2024
HomeРегионБлагоевградЛевски (Крупник) победи Перун в Кресна с 2:1

Левски (Крупник) победи Перун в Кресна с 2:1

В мач от 7 кръг за първенството на А областна група Струма на градския стадион в Кресна се срещнаха местният Перун и Левски (Крупник). През първата част на срещата по-добре стояха на терена футболистите на домакините, които направиха няколко пропуски отблизо срещу вратаря на гостите. Футболистите на Левски също не можаха да отбележат гол. Пропуски направиха Марио Самуилов – три и Иво Спасов – два, и това бе причината отборите да се оттеглят на почивка при нулево равенство.
През втората част на срещата зрителите, дошли да я наблюдават, станаха свидетели на три отбелязани попадения, от които два във вратата на домакините и един на гостите. Футболистите на Левски бяха далеч по-добрия отбор на терена. В 65-та минута Марио Самуилов проби отляво, центрира в наказателното поле на домакините и с крак Иво Спасов отклони топката в мрежата зад вратаря на Перун за 0:1. В 70-та минута Евгени Карадаков направи непростим пропуск отблизо срещу вратаря на Перун. В 75-та минута след самостоятелен пробив отляво Марио Самуилов изпрати топката за втори път в мрежата на домакините за 0:2. Почетното попадение за Перун отбеляза Божидар Бакалов в 85-та минута.

Неприятна контузия в срещата получи Николай Митов от отбора на Перун.
В следващия кръг отборът на Левски приема в Крупник Спортист (Падеш), а Перун (Кресна) гостува на Локомотив (Дамяница).