Thursday, May 2, 2024
HomeАктуално от днесМарек изпусна Спартак (Варна) пред дупнишките фенове

Марек изпусна Спартак (Варна) пред дупнишките фенове

Марек изпусна да победи Спартак (Варна), завършвайки 1:1 пред около 1200 зрители на стадион „Бончук“.

Първата част премина без чисти ситуации за гол, като двата тима водеха битка предимно в средата на терена.

След почивката темпото на игра се покачи и положенията пред двете врати значително се увеличиха.

Десет минути след подновяването на играта варненци се възползваха от грешка в защитата на домакините и откриха резултата. Първо Мирчев удари напречната греда, като при добавката Георги Бабалиев не остави шансове на Пламен Младенов за 0:1.

Минутата бе 70-а, когато главният арбитър Георги Давидов отсъди дузпа за Марек. С изпълнението й се нагърби капитанът Александър Близнаков, който хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл на варненския страж Славов.

Само няколко минути по-късно дупнишкият клуб можеше да направи пълен обрат. Димитър Атанасов проби и даде чудесен пас към влезлия като резерва Росен Йорданов, който обаче от много чиста позиция направи непростим пропуск, пращайки топката над вратата на Спартак.

Така Марек вече има пет точки, което му отрежда 9-ото място в класирането на Втора лига, докато варненци са четвърти със 7 пункта.

В следващия кръг дупничани гостуват на Миньор (Перник) в дербито на Югозапада. Двубоят е насрочен за 13-и август (петък) и ще бъде предаван пряко по Диема Спорт.