Saturday, May 4, 2024
HomeРегионДупницаМарек удари ЦСКА 1948 II и доближи второто място

Марек удари ЦСКА 1948 II и доближи второто място

Марек продължава да прави подвизи по терените във Втора лига, след като със силно ограничен състав спечели нова победа. Дупничани надделяха с 1:0 като гост на ЦСКА 1948 II и се върнаха на трето място в класирането.

През първото полувреме преобладаваше надлъгването между двата отбора и чистите голови положения липсваха.

Гостите започнаха по-активно втората част и в 53-ата минута Християн Джаджаров се озова на добра позиция, но бе блокиран и не можа да стреля. След това Марек организира още няколко интересни атаки, но бяха спрени със спорен флаг за засада. Играта се изнерви, а гостите продължиха да търсят попадение. В 82-ата минута Николай Ганчев стреля силно по диагонала, но топката премина далеч от целта. Минута по-късно обаче Ганчев бе точен за 0:1 с ефектно изпълнение, за да хвърли в екстаз агитката от Дупница. До края гостуващият тим игра спокойно и си заслужи победата на комплекс „Царско село“.

Марек вече е с 53 точки на третата позиция в таблицата, а този петък приема втория Септември София на „Бончук“.

Марек: Костадинов, Башлиев, Кавдански, Стойнев, Каймакански, Илиев, Джаджаров (85-Костов), Иванов, Любомиров, Ганчев, Близнаков