Sunday, May 5, 2024
HomeСпорт„Марек Юнион-Ивкони“ победи „Пирин“ (Рз) в контрола

„Марек Юнион-Ивкони“ победи „Пирин“ (Рз) в контрола

„Марек Юнион-Ивкони” победи „Пирин“ (Рз) в контрола, играна в Дупница. Срещата бе част от подготовката на двата отбора преди старта на шампионата в Суперлигата. Двата щаба се бяха договорили за 4 гейма, като възпитаниците на Виктор Карагьозов спечелиха всички – 25:22, 25:21, 26:24 и 16:14 точки. И двамата треньори дадоха възможност на почти всичките си играчи да вземат участие и пробват различни варианти.
Най-резултатни за „Марек” станаха Илиян Преспов и Светослав Иванов с по 10 точки, а Цветелин Цветанов добави 8. За гостите от Разлог топреализатор стана Александър Симеонов с 19 точки, а Петър Петров добави 11. Домакините записаха 7 точки от блокада срещу 3 за съперника. „Пирин” обаче записа 6 точки директно от начален удар, докато „Марек” се отчете с едва един ас, пише zadupnitsa.com.
Това бе трета победа за дупничани в рамките на една седмица, след като преди това победиха ЦСКА и „Локомотив“ (Пд).