Sunday, May 5, 2024
HomeСпорт"Миньор" би "Марек" с 3:2  и записа десета победа през тази пролет

“Миньор” би “Марек” с 3:2  и записа десета победа през тази пролет

Отборът на “Миньор” би “Марек” с 3:2  и записа десета поредна победа в последния си домакински мач за този пролет  Срещата започна равностойно, като двата състава около половин час търсеха слабите си страни. В 36-ата минута юношата на перничани Кристиян Слишков  влезе на скорост в наказателното поле на дупничани, след което шутира в далечния ъгъл на Костадин Гоцев  и прати топката в мрежата  за 1:0. Три минути преди края на първата част Слишков проби отдясно, центрира пред Гоцев, където Антон Атанасов засече топката за 2:0.  В 58-ата минута  Илиян Илиев шутира отдалеч, а вратарят на гостите Костадин  Гоцев  хвана топката, но после я изпусна и за  притичалия Андреа Пирков не ме трудно да вкара от два метра за класическото 3:0.  После “жълто-черните” намалиха оборотите, а инициативата взеха “марекчани”. В 65-ата минута резервата Асен Васев шутира от тридесетина метра и вкара рядко красив гол за 3:1. В 78-ата минута другата резерва в тима на гостите Мартин Атанасов повтори упражнението като с шут от 25 метра изненада вратаря Дани Леонтиев и оформи крайното 3:2.

В последния 34 кръг на Югозапада съставът на “Миньор” ще гостува на “Слевнишки герой” в Сливница.