Sunday, May 5, 2024
HomeСпорт"Миньор" надви "Пирин" (Гоце Делчев) с 2:0 през второто полувреме с голове...

“Миньор” надви “Пирин” (Гоце Делчев) с 2:0 през второто полувреме с голове на Ризов и Томислав Павлов

Отборът на “Миньор” победи “Пирин” (Гоце Делчев) с 2:0,  но не можа за изпълни целта  на клубното ръководство  да  заеме едно от първите две места в Югозапада. По този начин перничани и през следващия сезон ще играят в шампионата на Югозападната трета лига, където се задържаха прекалено дълго.  Срещата между “жълто-черните” и “пиринци” започна с натиск на домакините, но до почивката гол не падна. В 7-ата Илиян Илиев шутира от воле, но Николай Шоколаров парира удара му. В 16-ата минута Томислав Павлов изведе в чиста позиция нападателя Георги Ризов, който прехвърли вратаря Шоколоров, но ударът му беше неточен и не попадна във вратата.  В 33-ата минута Даниел Гогов центрира от фаул в наказателното поле на гостите, където Томи Павлов засече  топката с глава и я прати в мрежата, но главният рефер Любомир Вушовски не зачете попадението заради засада. Десетина минути преди края на първата част бранителите на гостите запазиха  мрежата си суха след трите последователни удара на  Кристиян Слишков, Даниел  Гогов и Илиян  Илиев.

В началото на второто полувреме домакините трайно се настаниха в половината на гостите. В 49-ата минута Илиев хвърли супер пас към Георги Ризов, който преодоля на скорост  Николай Москов, след което търкулна топката в далечния ъгъл на Шоколаров за 1:0. В 84-ата минута Томислав Павлов с шпагат отне  върнатата от Благоев към Шоколаров топка и вкара на празна врата за 2:0. В последната минута на мача халфът на “чуковете” Илиян Илиев  получи втори жълт – червен картон и преждевременно се прибра в съблекалнята. В тази среща дебют за “Миньор” направи  17-годишният Стивън Милчев, който се понрави на зрителите със сърцатата си игра.

В последния крът отборът на “Миньор” ще гостува на “Хебър” в Пазарджик.