Tuesday, May 7, 2024
HomeРегионПерникМиньор (Пк) с класика над Созопол, догони Хебър в битката за елита

Миньор (Пк) с класика над Созопол, догони Хебър в битката за елита

„Миньор“ (Перник) вече диша във врата на „Хебър“ (Пазарджик) в битката за директна промоция за елита. Тимът от Пазарджик записа тежко крушение у дома от „Монтана“ с 0:3. В същото време „чуковете“ от Перник смазаха „Созопол“ със същия резултат и се изравниха по точки с „Хебър“ на 3-то място. Двата клуба вече са с по 48. Първите три в крайното класиране на Втора лига отиват директно в елита, а четвъртият ще играе бараж.

В щаба на Миньор са повече от доволни от изминалия мач. Отборът на Христо Янев имаше превъзходство почти през цялото време.

С два гола за “чуковете” се отличи централният нападател Методи Костов – Джек. Той откри резултата с удар от дистанция в 18-ата минута, а в средата на първото полувреме удвои след центриране от корнер отдясно. В последните минути на мача Запро Динев оформи крайния резултат.