Tuesday, May 7, 2024
HomeРегионБанскоНа стадион „Свети Петър“ отборът на Банско вкара 3 на Ботев (Ихтиман)

На стадион „Свети Петър“ отборът на Банско вкара 3 на Ботев (Ихтиман)

Изключително силен мач изиграха футболистите на Банско, побеждавайки като домакини отбора на Ботев (Ихтиман) с 3:0. Още в 6-та минута Денис Ангелов откри резултата за банскалии, но главният съдия Иво Ценов измисли фаул в атака срещу нападателя на Банско и отмени попадението.

В 20-та минута бе извършена принудителна смяна, като на мястото на контузения Жоро Рошков в игра влезе Боби Ейков. В 27-ма минута, след центриране на играещия старши треньор Боби Галчев, Георги Фикиин бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и откри резултата с глава за 1:0. В 32-ра минута Боби Ейков пусна топката като по конец към Боби Хазуров и опитният нападател направи безпомощен Филип Димитров за 2:0. Футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат.

През второто полувреме отборът на домакините продължи да играе на ниво. След подновяването на играта Милен Лефтеров изскочи сам срещу вратаря на гостите Филип Димитров, но не успя да го преодолее. В 56-та минута след центриране от корнер, изпълнен от Боби Галчев, включилия се Йордан Лечов с глава стреля към стража на гостите Филип Димитров за 3:0.
До края на срещата не се стигна до нищо опасно и пред двете врати и отборът на домакините записа класическа победа с 3:0. В последните пет мача „козлите“ спечелиха на три пъти и записаха две равенства.

„Изиграхме много силен мач днес. През първата част отбелязахме две попадения, второто свалихме гарда и отбелязахме само едно. Вече мислим за двубоя със Сливнишки герой”, сподели Иван Топузов от треньорския щаб на Банско.

Банско Тийм: Иван Димитров, Милен Златков, Димитър Петков, Йордан Лечов, Костадин Слаев, Костадин Василев, Борис Галчев, Денис Ангелов, Георги Фикиин, Жоро Рошков, Борислав Хазуров (Борис Ейков, Венцислав Маламов, Димитър Стоев, Иван Топузов)