Thursday, May 2, 2024
HomeРегионРазлогНефтохимик удари Пирин в Разлог при дебюта на Мартин Стоев

Нефтохимик удари Пирин в Разлог при дебюта на Мартин Стоев

Мартин Стоев дебютира с отлична победа начело на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). Играчите на Стоев удариха като гости коравия тим на Пирин (Разлог) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) в мач от 12-ия кръг на Efbet Супер Волей, който е и първи от втория полусезон на първенството, игран тази вечер в зала “Септември”.

По този начин, преди изиграването на останалите срещи от кръга, шампионите са 3-и във временното класиране с 8 победи, 4 загуби и 25 точки. Пирин пък се смъкна на 9-о място с 4 победи, 8 загуби и 12 точки.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на последния в подреждането Раковски 1964 (Севлиево), докато разложани са гости на Левски. И двете срещи са в неделя (28 януари) съответно от 18,00 и 19,00 часа.

След бомбена атака на Иван Раич Нефтохимик дръпна със 7:2 в първия гейм, което накара треньорът на Пирин Благовест Катранджиев да поиска тайм-аут, но след това разликата набъбна до 10:3. Ас на Розалин Пенчев доведе нещата до 13:6 за шампионите. Стигна се и до 19:13. После Пенчев закова три поредни аса за 23:15. Бранимир Грозданов сложи победна точка на първия гейм с блок-аут за 25:19. Нефтохимик започна ударно и втората част с атака от втора линия на Розалин Пенчев. Два поредни аса на Иван Раич доведоха нещата до 4:1 в полза на шампионите. Резултатът стана и 8:3 след единична блокада на разпределителя Светослав Станков. Преднината на бургазлии стигна до 17:12, а след това и до 21:15 и 23:16. Вторият гейм беше спечелен отново с 25:19 след грешка от сервис на Стилиан Делибосов от Пирин.

Третата част тръгна точка за точка, след което домакините поведоха с 6:4 след две последователни точки след атака и сервис на Мариян Наков. Нефтохимик обаче не само изравни, но и дръпна с 12:9 след пусната топка на центъра Красимир Георгиев, а след това и с 13:9. Пирин обаче съумя да намали на 12:13. Бургазлии все пак си върнаха аванса от три точки при 15:12, но пак домакините доведоха разликата до една при 14:15. И тук Нефтохимик намери начин да върне трите точки разлика при 17:14. В крайна сметка се стигна до 19:19, което разбуни духовете в полето. Розалин Пенчев получи жълт картон, а след като завърши последвалата атака за 20:19, първият съдия Симеон Иванов му показа и червен картон заради бурната реакция, което значеше техническа точка в полза на Пирин за 20:20. Впоследствие ас на Розалин Пенчев направи резултата 22:20, а в крайна сметка Нефтохимик спечели след 25:23 и 3:0.

Най-резултатен за Нефтохимик стана Розалин Пенчев със страхотните 19 точки (5 аса!, 54% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане – +12) за победата.

За Най-полезен играч (MVP) на мача пък беше обявен Бранимир Грозданов, който добави още 17 точки (3 блока, 4 аса, 53% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане – +13) за успеха.

За домакините от Пирин Мариян Наков приключи с 16 точки (3 аса и 43% ефективност в атака – +10), а Радослав Попов и Кристиян Алексов завършиха с 10 и 9 точки./Sportal, БФВ