Sunday, May 5, 2024
HomeСпорт„Орел” взе ценна победа от „Изтребител” в Ново Делчево

„Орел” взе ценна победа от „Изтребител” в Ново Делчево

Отборите на местния „Изтребител” и „Орел” (Лебница) се срещнаха на стадиона в Ново Делчево в мач от 21-вия кръг за първенството на областна група „Струма-1”. Над 500 зрители, между които и около 50 от Лебница, станаха свидетели на един много добър мач, игран на отлично подготвен терен. Срещата започна с натиск на гостите. Боян Атанасов, Николай Стоянов и Марио Гутев не успяха отблизо да изпратят топката в мрежата на „Изтребител”. В 19-ата минута Боян Атанасов насочи топката към Димитър Джалков и той майсторски изпревари вратаря на домакините и го прехвърли за 0:1. Пет минути по-късно Боян Атанасов насочи кълбото към Димитър Джалков и резултатът стана 0:2. В 25-ата минута резултатът стана класически за гостите. Тогава след изпълнение на ъглов удар отдясно от Атанас Дафинов вратарят на домакините изби кълбото и намиращият се наблизо Боян Атанасов направи резултата 0:3. До края на първата част на мача усилията на футболистите и на двата отбора да променят резултата се оказаха безуспешни и при този резултат се оттеглиха на почивка.
През втората част на мача в отбора на гостите бяха извършени три смени с цел освежаване играта му. В 58-ата минута централният защитник на гостите не изби добре топката, тя попадна у Илия Колев от домакините, който не сгреши за 1:3. В 65-ата минута след изпълнение на ъглов удар отляво топката кацна на главата на Бакалов от домакините и резултатът бе намален на 2:3 и при това положение нападателят върна съотборниците си в играта. Това стресна футболистите на „Орел” и те заиграха по-съсредоточено и по-смислени атаки започнаха да тормозят защитата на домакините. В 81-вата минута Николай Стоянов пое топката от средата на терена, тръгна директно, видя устремилия се по десния фланг Илиян Христов, насочи му кълбото и със силен диагонален шут то се спря в мрежата на „Изтребител” за 2:4. Пет минути преди края на мача Георги Донушев от гостите изпълни отлично ъгловия удар и оставеният непокрит Илиян Христов от „Орел” с глава изпрати топката в мрежата за 2:5. „Спечелихме много ценна победа. Мачът се игра на отлично подготвен терен. Съдийството също бе отлично. Всичко бе на ниво. Играта бе много коректна и естествено нашият отбор игра по-добре и спечели мача с 5:2”, сподели доволен президентът на ФК „Орел” Васил Джибов-Полковника.