Friday, May 10, 2024
HomeРегионКюстендилОтборът на ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" спечели Пролетния футболен турнир...

Отборът на ОУ “Св. Св. Кирил и Методий” спечели Пролетния футболен турнир в Кюстендил

Отборът на ОУ “Св. Св. Кирил и Методий” е победител в традиционно футболно първенство, провело се под Хисарлъка.

Два футболни отбора се надиграваха в ежегодния Пролетен футболен турнир за ученици ІV клас, организиран от ОДК и Община Кюстендил. Това бяха тимовете на ОУ “Св. Св. Кирил и Методий” и НУ “Св. Климент Охридски”. Срещата се игра на стадион “Осогово”. Мачът се игра в две полувремена от по 20 минути. Всеки отбор бе от 8 футболисти – 7 полеви играчи и 1 вратар. Турнира спечели отборът на ОУ “Св. Св. Кирил и Методий” след много оспорвана и динамична игра с резултат 3:2.

Бяха раздадени и индивидуални награди:

Приз „Най-добър вратар” – Антоан Никифоров от ОУ “Св. Св. Кирил и Методий“
Приз „Най-добър защитник” – Мартин Михалков от НУ “Св. Климент Охридски“
Приз „Най-добър полузащитник” – Калоян Илиев от ОУ “Св. Св. Кирил и Методий“
Приз „Най-перспективен състезател” – Александър Йорданов от НУ “Св. Климент Охридски“