Миньор 2015 надви Своге след 39 точки и 10 тройки на Георги Дамянов

Перничани са на крачка от спечелване на редовния сезон в ББЛ „А“ тепа

Миньор 2015 записа девета поредна победа в ББЛ А група. В дерби от регион Запад, което се проведе в зала „Триадица“ в София, тимът надви убедително Спортист Своге със 108:80.

Баскетболистите в жълто-черни екипи отбелязаха впечатляващите 20 тройки в мача, 10 от които само на Георги Дамянов. За сравнение опонентът им имаше 8, откъдето дойде и разликата. Баскетболистите на Емил Горанов имаха леко предимство в началните минути. Те обаче правеха доста пропуски и въпреки че отборът от Перник допускаше повече грешки, вкара 11 безответни точки и след първата четвърт водеше с 25:21. След размяна на кошове на старта на втория период, Миньор 2015 започна да трупа разлика и на почивката се откъсна с 53:38.

Воденият от Георги Младенов отбор започна второто полувреме със серия от 12:0, като повече от три минути съперникът му не успяваше да се разпише. Разликата в полза на тима достигна 34 точки, благодарение на невероятната успеваемост от тройката, като преди последната част той водеше с 89:61. Още в средата на третата четвърт символичните домакини минаха границата от 100 точки и нямаха проблем да спечелят убедително. Георги Дамянов стана и водещ реализатор за победителите с 39 точки. Много силен мач изигра и Кристиян Ставрев с 25 точки и 10 борби, а трипъл-дабъл от 16 точки, 10 борби и 12 асистенции направи Георги Бързаков.