Saturday, May 4, 2024
HomeСпортПетричките футболисти на „Беласица” „разкъсаха” на 7 „Струма” в Марикостиново

Петричките футболисти на „Беласица” „разкъсаха” на 7 „Струма” в Марикостиново

• Велик Петков и Иво Самарджиев пропуснаха последния контролен мач заради контузии

Мъжкият отбор на футболен клуб „Беласица” (Петрич) бе безмилостен в последния си контролен мач от зимната подготовка и надви „Струма” със 7:0. „Беласица” домакинства на „Струма” от едноименното селище на стадиона в Марикостиново. Гостите се противопоставиха на петричкия тим достойно само през първата част на срещата. Въпреки това с голове на Валентин Костов в 30-ата, Александър Смилков в 40-ата и Благой Наков от дузпа в 45-ата минута първата част на срещата завърши при резултат 3:0 за домакините.
През втората част на двубоя силите на гостуващия тим от село Струма напълно се изчерпаха и футболистите на „Беласица” изиграха мача в тяхната половина. Наставникът на петричкия тим Иво Тренчев пусна в игра вратаря Кирил Георгиев и полевите играчи Влади Стоилов, Десислав Токов, Живко Димитров, Димитър Стоев, Марти Таушанов. Живко Димитров след асистенция на Тодор Кръстев отбеляза две попадения, по едно реализираха Вальо Костов и Тодор Кръстев. При краен резултат 7:0 отборът на „Беласица” приключи контролите си от зимната подготовка на отбора на пролетния дял за първенството на ЮЗ трета лига.
В този мач „Беласица” имаше шанс да проведе повече атаки, защото срещу тях имаше един отбор, който не бе добре подготвен физически поради късния етап на подготовка. Поради контузии не играха Велик Петков и Иво Самарджиев.

„Беласица”: З. Димитров, Карачоров, М. Георгиев, Костов, Смилков, Бояджиев, Наков, Кабранов, Спасов, Кръстев, Петров /К. Георгиев, Ж. Димитров, Токов, Стоев, М. Таушанов/