Saturday, May 4, 2024
HomeСпорт„Струма” „заля” 9 пъти футболистите на „Вихър”

„Струма” „заля” 9 пъти футболистите на „Вихър”

Мачът от 10-ия кръг за първенството на областна група „Струма-2” на терена в Марикостиново между отборите на местния „Струма” и „Вихър” (Кавракирово) завърши при резултат 9:1. Срещата започна без капитана Кирил Митрев, Карамфил Божиков и Марин Георгиев-Мерата. Футболистите на домакините заиграха 4-4-2 и напълно разпиляха отбора на „Вихър”. По крилата се изявяваха Георги Бъчваров, Веско Найденов, Мартин Бояджиев, Георги Младенов, подпомагани от Йордан Бербатов, Венци Митрев, Ивайло Хаджигаев-Куман, Методи Киричков, Божидар Попчев и Димитър Беков. Играта на терена беше неравностойна и скучна за зрителите, защото атаките се провеждаха една след друга само в половината на гостите. През първата част на срещата бяха отбелязани шест гола, които бяха дело на Йордан Бербатов, Георги Младенов – две, Мартин Бояджиев, Веселин Найденов и Георги Бъчваров. Футболистите на „Вихър” не успяха да сътворят нито една голова атака.
След почивката отново футболистите на домакините диктуваха нещата на терена и с две попадения на Йордан Бербатов и Мартин Терзиев записаха в актива си общо девет попадения. При резултат 6:1 гостите отбелязаха почетното си попадение.
„В тренировъчен стил премина мачът ни срещу „Вихър” (Кавракирово). При по-голяма сериозност можеше да вкараме още толкова във вратата на „Вихър”. Доволен съм от всички футболисти, които бяха на терена. Битката за първото място продължава между нашия тим и този на „Светкавица” (Митиново)”, сподели Атанас Терзиев – старши треньор на „Струма” (Марикостиново).