Friday, May 3, 2024
HomeСпорт„Струмска слава” победи „Спортист” (Своге) с 2:1 в Петрич, Димитър Петков отбеляза...

„Струмска слава” победи „Спортист” (Своге) с 2:1 в Петрич, Димитър Петков отбеляза победния гол

„Струмска слава” (Радомир) и „Спортист” (Своге) се срещнаха в контролна среща на стадион „Цар Самуил” в Петрич.

През първата част на срещата отборът на „Спортист” стоеше по-добре на терена. В 31-вата минута Йоан Маринов от „Спортист” изскочи в наказателното поле на „Струмска слава” и изпрати топката в мрежата на Драгомир Петков за 0:1. В самия край на полувремето Адриан Димитров от „Спортист” очи в очи срещу вратаря на „Славата” не успя да го простреля.
След почивката по-добрият отбор на терена бе този на „Струмска слава”. В 51-вата минута Борислав Николов със страхотен шут изпрати топката в горния десен ъгъл на вратаря Александър Стоянов за 1:1. Две минути по-късно Александър Аспарухов уцели напречната греда зад стража на „Спортист” Александър Стоянов. Победния гол в срещата отбеляза Димитър Петков от фаул в 86-ата минута.