Friday, May 3, 2024
HomeСпортС гол на Кирил Дамбов „Малеш” победи младите „орлета” в Струмяни

С гол на Кирил Дамбов „Малеш” победи младите „орлета” в Струмяни

Качествена контрола изиграха футболистите на „Малеш” (Микрево) и U-19 на „Пирин” (Благоевград) на терена с изкуствено покритие в село Струмяни. През първата част на срещата на терена стояха по-добре възпитаниците на Васил Петров. Неточната стрелба на младите „орлета” бе причина да не се стигне до откриване на резултата в тяхна полза. В 61-вата минута вратарят на „Пирин” Любо Георгиев пое топката с гърди и напусна полето си, но сгреши. Кълбото бе отнето от 18- годишния Кирил Дамбов, който изпрати топката в мрежата за 1:0. И двамата наставници Стоян Тросков и Васил Петров дадоха шанс на всички футболисти от резервната скамейка да вземат участие в срещата. Пропуски за отбора на „Пирин” направиха Иван Тасев, Борис Ейков и Иван Атанасов, а за „Малеш” – Венци Стоянов и Иван Марков.
След мача старши треньорът на U-19 на „Пирин” (Благоевград) Васил Петров сподели, че резултатът е нереален. „На пет пъти гредите помогнаха на вратаря на домакините след удари на Иван Тасев веднъж и по два пъти на Борис Ейков и Иван Атанасов. Срещата загубихме след груба грешка на вратаря Любо Георгиев”. В отбора на „Малеш” (Микрево) в срещата взеха участие новопривлечените Кирил Дамбов – нападател, юноша на „Пирин” (Благоевград), Илия Каталски – халф – от мъжкия отбор на „Вихрен”, Атанас Сидеров – халф-защитник, и Кристиян Христов – краен защитник, последните двама от ДЮШ на „Вихрен”.