Thursday, May 2, 2024
HomeСпортСъстезателите на "Дарис" с 12 отличия от карате турнира за Купа “Ронин"

Състезателите на “Дарис” с 12 отличия от карате турнира за Купа “Ронин”

Младите кюстендилски каратеки завоюваха 2 сребърни и 10 бронзови медала

Столицата бе домакин на надпреварата по карате за Купа “Ронин”. В турнира участваха 93-ма състезатели от 13 клуба от цялата страна, сред тях и СК “Дарис” /Кюстендил/, който се представи на татамито с 11 състезатели. Всички те се представиха отлично и спечелиха 2 сребърни и 10 бронзови медала. Със сребърно отличие се окичиха Божидара Ранова на ката до 12 г. и Йоана Харизанова на кумите до 10 г. кат. 30 кг. Бронзови медали на ката спечелиха Мария-Магдалена Стефанова до 10 г. и Йоана Харизанова в същата възраст. На кумите трети места записаха Никол Кирилова и Габриела Церянова до 12 г. – +40 кг, Божидара Ранова до 12 г .- 35 кг, Ния Моновска до 10 г. – +35 кг, Асен Гьолев до 12 г. – 40 кг, Боян Кръстев до 12 г. – +40 кг, Антон Киров до 14 г. – 45 кг и Александър Стефанов до 16 г. – open категория.

“Добро представяне на състезателите, благодарности на  треньорите за добрата работа в клуба. Продължаваме към следващите мероприятия”, каза Борислав Иванов, гл. треньор на СК “Дарис”. Той допълни, че на 12 ноември клубът е станал на 12 години и има пребогата история, което го прави горд и още по- амбициран.