Saturday, May 4, 2024
HomeРегионПетричС една точка срещу „Балкан” „Беласица” стопи шансовете си за първо място

С една точка срещу „Балкан” „Беласица” стопи шансовете си за първо място

Треньорът на петричани разочарован от съдията, призна: Нямаме класа, нямаме защита, допускаме лесни голове…

Наравно завърши мачът от 28-ия кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на „Беласица” и „Балкан” (Ботевград). Само при победа домакините оставаха в борбата за атакуване на първото място в групата. Срещата започна с натиск на петричките футболисти. Още във 2-рата минута след центриране отдясно на Атанас Карачоров Айвън Ангелов не успя от 2 метра да отклони кълбото зад стража на гостите Костадин Котев. Седем минути по-късно Стивън Кирилов – най-добрият футболист в мача за „Беласица” – тръгна на скорост по десния фланг, центрира отлично в наказателното поле на гостите и там Патрик Попов с глава от 3 метра не успя да огорчи стража на „Балкан” Костадин Котев. В 27-ата минута при центриране от фаул в наказателното поле на гостите Владимир Гогов не успя да изпрати топката в мрежата на противника. Минута по-късно Аспарух Смилков подаде топката към Стивън Кирилов, той преодоля двама от гостите, насочи кълбото към Атанас Карачоров, който от няколко метра изпрати топката в ръцете на вратаря Костадин Котев. Първият гол в срещата падна в 30-ата минута, когато неуморимият Стивън Кирилов пробяга 20-ина метра отляво с топката, насочи я ниско по земята в наказателното поле на гостите и Аспарух Смилков с левачката я изпрати неспасяемо в мрежата на Котев за 1:0. След две минути добре играещият в този мач Аспарух Смилков центрира отляво топката в наказателното поле на „Балкан” и там Патрик Попов с глава отблизо я изпрати в аут. На два пъти футболистите на гостите след центрирания не успяха отблизо срещу стража на „Беласица” след удари на Емил Колев и Калоян Бонев. В 39-ата минута при центриране в наказателното поле на домакините Емил Колев пред слисаните защитници на „Беласица” изпрати топката в мрежата им за 1:1. При този резултат приключи първата част на мача. През второто полувреме отборът на домакините притисна гостуващия тим. Набързо с голове на Стивън Кирилов и Атанас Карачоров резултатът нарасна на 3:1 за „Беласица”. И когато се очакваха нови попадения в противниковата врата, Патрик Попов, Стивън Кирилов и Владимир Гогов не успяха отблизо да прострелят стража на „Балкан” Костадин Котев. В 55-ата минута при центриране пред вратата на „Беласица” Калоян Бонев се възползва от неадекватна намеса на защитата на домакините и резултатът стана 3:2. В 70-ата минута главният съдия Иво Андреев показа втори жълт и червен кантон на Йордан Апостолов от гостите, който бе напълно заслужен, и така отборът на „Балкан” остана с човек по-малко до края на срещата. Атаките на футболистите от „Беласица” пред вратата на „Балкан” не спираха, но Патрик Попов на два пъти, Аспарух Смилков и Атанас Димитров не успяха отблизо да изпратят топката в мрежата зад противниковия страж Костадин Котев.

В последната минута от редовното време при центриране пред вратата на домакините настъпи отново паника в защитата на „Беласица”, кълбото се отби и Кристиян Ковачев с пета вкара топката в мрежата зад Захари Димитров за 3:3. „Беласица” остава на трето място с 59 точки, с три по-малко от втория „Вихрен” (Сандански) и четири по-малко от новия водач в групата – „Марек”. След мача старши треньорът на мъжкия отбор на ОФК „Беласица” Саша Симонович сподели следното: „Изключително слабо съдийство на Иво Андреев. Той не свири както трябва срещу „Гранит” (Владая), сега го направи и срещу „Балкан” (Ботевград). При резултат 3:2 в наша полза не осъди явна дузпа за грубо поваляне на Александър Смилков. Разбира се, за равенството трябва да търсим вината и у нашите футболисти. И трите гола в нашата врата станаха след центрирания от корнери. Не можаха да се подредят футболистите в този мач, най-вече отзад. Нашите футболисти нямат характер. Продължаваме да изпускаме чисти голови положения. Така беше и в този мач срещу „Балкан”, в който освен Стивън Кирилов останалите нападатели не бяха на нужното равнище. Патрик Попов изпусна 4-5 чисти голови положения. Изпускаме, изпускаме… Нямаме класа, нямаме защита, допускаме лесни голове… Не може трима души да стоят на първа греда и да ни вкарат гол – ето такава беше ситуацията при отбелязването на втория гол в нашата врата от страна на гостите. Напрежението и умората също си казват думата от сгъстения цикъл сряда-събота. Футболистите на „Балкан” през целия мач псуваха и обиждаха главния съдия и той немееше. Оставих четирима основни футболисти да почиват заради натрупаната умора в досега изиграните срещи до тази с „Балкан” и това е причината да не се появят на терена от началото. От резултата не съм доволен. Станалото – станало. Вече мислим за дерби мача срещу „Вихрен” (Сандански), който ще играем в сряда. Вместо сега да сме втори с две точки по-назад от лидера, ние си усложнихме нещата. Докато има шанс, ще се борим”.