Thursday, May 2, 2024
HomeРегионПетричШест медала донесоха боксьорите на СКБ „Лъвовете” от Шумен

Шест медала донесоха боксьорите на СКБ „Лъвовете” от Шумен

Шампионът Симеон Соколов бе посрещнат в Петрич като истински герой от съседи, приятели и роднини…

Нови успехи постигнаха петричките боксьори от СКБ „Лъвовете” на Държавното лично и отборно първенство за учащи от 12 до 14- годишна възраст.
Състезанието се проведе в град Шумен, където участваха 161 състезатели от различни спортни клубове от цяла България.
Симеон Соколов се окичи с шампионска титла в категория 32 кг, като победите му бяха гласувани с по 3:0 гласа и обра овациите на присъстващите в залата.
Сребърни медали и вицешампионски титли завоюваха:
Найден Димитров в категория 52 кг, завършил само със загуба от републиканския шампион в категорията;
Огнян Огнянов в категория до 42 кг, също завършил със загуба само от републиканския шампион в категорията;
Янислав Шамбов в категория до 75 кг, и той само със загуба от републиканския шампион в категорията.
Бронзови медали завоюваха:
Борислав Караколев в категория до 50 кг;

Атанас Митрев в категория до 80 кг.
Отборно СКБ „Лъвовете” зае трето място в класирането, което е най-голямото постижение в 3 годишната история на клуба. За първи път в историята на бокса петрички клуб печели Купа на България.
Истински спортен празник бе за хората , живеещи в двата ромски квартала. Начело с кмета Филип Димитров шампиона Симеон Соколов бе посрещнат като истински герой от съседи, приятели и роднини. Всеки искаше да пипне златния медал, да го поздрави и да се снимат за спомен с него.
„Много съм горд от постигнатото. От 25 до 28 януари в Козлодуй Марио Бойчев стана републикански шампион , а Иван Ангел Янкулски- вицешампион. Сега в Шумен имаме още един републикански шампион, трима вицешампиони и двама бронзови медалисти. Заехме и трето място в отборното класиране. И всичко това се прави в една оспорвана борба, с известни клубове в страната.надявам се и за в бъдеще да печелим нови медали”, сподели главният треньор на СКБ „Лъвовете” Георги Караколев.