Saturday, May 4, 2024

Фурор на татамито в залата на Националната спортна академия сътвориха кюстендилските каратеки на клуб “Шурикен” по време на Държавното първенство по олимпийско карате за всички възрасти. Кюстендилската школа взе участие с 37 състезатели и се класира на призовото 2-ро място в крайното класиране по медали на надпреварата.

Кюстендилските каратеки спечелиха 41 медала.

Талантливите шурикени за пореден път показаха класа и напълно заслужено спечелиха 41 отличия – 12 златни, 13 сребърни, 16 бронзови медала и вдигнаха 6 купи. Шампионатът събра на едно място 510 каратеки от 33 клуба от страната.

”Много сме доволни от представянето на всички състезатели. За пореден път доказахме, че сме едни от най-добрите отбори в България. Благодарим на всички, които са част от този клуб и ни подкрепят винаги”, коментира старши треньорът Емил Димитров.