Sunday, May 5, 2024
HomeСпортДесет медала спечели ГОДО (Петрич) от републиканската купа бушидо по киокушин карате

Десет медала спечели ГОДО (Петрич) от републиканската купа бушидо по киокушин карате, от които три златни, четири сребърни и три бронза. Републиканско първенство по киокушин карате се проведе столичната зала „София“. В него взеха участие около 200 състезатели от всички клубове в страната.

Златни отличия спечелиха: Валери Въчков – категория до 25 кг, Марио Тушков – категория до 40 кг и Димитър Христов -категория +55 кг. Сребърни отличия за: Християна Рачева – категория до 45 кг, Симона Брестлиева – категория до 45 кг, Гергана Христова – категория до 35 кг, и Георги Попов – категория +55 кг. Бронзови за: Живка Петрова – категория до 40 кг, Мариета Арабаджиева – категория до 35 кг, Георги Станкев – категория до 45 кг. Единствено от досегашните шампионки Велизара Сотирова не успя да се пребори за медал.

„Валери Въчков по безапелационен начин победи съперниците си, независимо че бе в категория с най-много участници и спечели първото място и златния медал. Това момче има голямо бъдеще, ако продължава да бъде сериозен в тренировките и официалните срещи. От момичетата с изключение на Живка Петрова всички останали участници са дебютанти в такива официални първенства и съм изключително доволен от представянето им. Изказвам своята благодарност на помощник- треньора Росен Димитров, който помагаше в работата, защото аз от една година съм вече и съдия. От 27 юни до 3 юли ще има 25- дневен лагер-сбор в Приморско. Там ще има изпит за мен за защита на трети дан. Очаквам изпитната комисия да посети клуба ни в Петрич за повишаване на всички степени на наличните състезатели”, сподели Славей Христов.