Friday, May 3, 2024
HomeСпортКакво зрелище! 211 точки решиха сблъсъка между "Ямбол" и "Рилски спортист"

Какво зрелище! 211 точки решиха сблъсъка между “Ямбол” и “Рилски спортист”

Самоковци удариха домакините със 107:104, Мартин Маринов спаси своите с 4 тройки в края

“Рилски спортист” излезе сух от сгъстения цикъл от мачове в Националната баскетболна лига и след паметна победа със 107:104 при визитата си на “Ямбол” отново окупира върха с 38 точки. Същия актив има и вторият “Академик” (Пд), а пункт по-малко, но и мач по-малко – третият “Левски Лукойл”.

Гостите, които през почивните дни са домакини на финалната четворка на Балканската лига, имаха леко предимство през първите 20 минути, но така и не успяха да вземат по-надежден аванс.

Като по традиция самоковци се пропукаха в третата част, в която противникът им обърна нещата в своя полза, след като реализира 32 точки и поведе със 79:74. Пет минути преди края преднината на “жълто-черните” дори достигна смущаващите 10 пункта при 86:76. В този момент обаче на сцената излезе тройкаджията на “скиорите” Мартин Маринов, който набързо напомни за най-силното си качество – стрелбата отдалеч. С четири безмилостни залпа националът вдъхнови своите съотборници и след лудо преследване и важни кошове и на 39-годишния неостаряващ ветеран Йордан Бозов “Рилецо” съумя някак си да изкове успеха.

Иначе най-резултатен за победителите бе Златин Георгиев с 24 т. Още четирима негови съотборници записаха двуцифрен актив – капитанът Бозов (21 т.), Шелдън Джетър (19), Травис Тейлър (15) и Мартин Маринов (13).