Friday, May 3, 2024
HomeСпортКаролина Аджова се размина с бронза на 200 м на шампионата по...

Каролина Аджова се размина с бронза на 200 м на шампионата по лека атлетика в София

Състезателката на “Рилски атлет” Каролина Аджова бе много близо до това да стъпи на подиума в бягането на 200 метра на Националния шампионат по лека атлетика в столицата.

В младшата възраст (под 18 г.) Аджова бяга силно и пресече финалната линия с четвърти резултат – 26,07 сек, като само 3 стотни от секундата не й достигнаха, за да се качи на стълбичката на победителите.

Съотборничката на Каролина – Вивиан Кръстева, пък затвори десетката с 27,46 сек, постигайки личен рекорд. Кръстева се представи още по-добре в сектора за скок на дължина, където се нареди шеста с най-висок опит 5,30 метра.

Шампионка в бягането стана представителката на “Черно море Атлетик” (Вн) Елена Георгиева с 25,33 сек. Тя изпревари съотборничката си Зорница Нейкова (25,66) и третата – Ванеса Янкова (“КЛАСА”, 26,04).

Щафетата на “Рилски атлет” пък зае 11-о място в бягането на 4×100 м в конкуренцията на 21 тима. Квартетът в състав: Александра Машова, Никол Николаева, Вивиан Кръстева, Каролина Аджова преодоля 400-те метра за 54,54 сек.

Следващите състезания от календара на БФЛА – за момичета и момчета до 14 г., юноши и девойки до 16 г., мъже и жени, ще се проведат на ст. “Ивайло” във Велико Търново.

На снимката: Каролина Аджова