Friday, May 3, 2024
HomeСпорт„Марек“ надигра тотално „Миньор“ на „Бончук“, но вкара само три гола

„Марек“ надигра тотално „Миньор“ на „Бончук“, но вкара само три гола

Разочаровани, феновете на „чуковете“ си тръгнаха по средата на второто полувреме

„Марек” изигра най-силния си мач от началото на есенния дял от първенството на Югозападната трета лига като победи с класически резултат 3:0 „Миньор“ (Перник). Още във 2-рата минута домакините поведоха в резултата. Неостаряващият  Еньо Кръстовчев от пряк свободен удар подаде към Александър Близнаков, защитата на гостите не бе съсредоточена и за футболиста на домакините не бе трудно да простреля вратаря на „Миньор“ за 1:0. В следващата атака Еньо Кръстовчев се освободи и с директен обстрел изпрати кълбото в аут. В 15-ата минута след бърза контраатака на домакините топката стигна до Робертин Атанасов, но изстреляната топка попадна директно в ръцете на вратаря на гостите. В 32-рата минута домакините поискаха дузпа за спъване на Атанасов, но главният съдия не бе на това мнение. В продължението на първата част Димитър Владимиров получи топката в центъра, надбяга половината отбор на „Миньор“, но останал сам срещу Даниел Леонтиев не успя да го преодолее.

Втората част на срещата също премина при пълно надмощие на футболистите на „Марек“.

В 54-тата минута Джордж Николов бе съборен в наказателното поле на гостите, а от отсъдената дузпа Еньо Кръстовчев покачи на 2:0. В 60-ата минута „Марек“ остана с 10 души. За реплика срещу съдията Александър Близнаков получи втори жълт картон и бе изгонен, макар секунди преди това срещу него да имаше удар с ръка от противников състезател. Дори и с намален състав, отборът на Марек бе този, който контролира действията на терена. Футболистите на „Миньор“ на няколко пъти стигаха до вратата на Пламен Младенов, но нито веднъж не го застрашиха сериозно. В 65-ата минута при контраатака бързият Димитър Владимиров бе изведен отляво и направи резултата класически. Тук нервите на агитката на „жълто-черните“ не издържаха и 2/3 от 40-ината фенове си тръгнаха от сектора за гости на „Бончук“. До края „Марек” не позволи опасности пред вратата си и взе заслужени 3 точки, а негативният момент дойде в последните секунди, когато Кристиян Здравков счупи ръката си.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите при катастрофата в петък край с. Микре перничани.