Благоевград

Любовта и виното опияняват с 96 картини на 51 автори в Градска художествена галерия - Благоевград

  15.02.2026 10:29  
Любовта и виното опияняват с 96 картини на 51 автори в Градска художествена галерия - Благоевград

Официално бе открита изложбата “За любовта и виното“ в Градска художествена галерия – Благоевград. Експозицията включва 96 творби на 51 автори и събра художници и ценители на изкуството в двете зали на галерията. Посветена на свети Трифон и свети Валентин, изложбата обединява символиката на любовта и виното, като темата е разгърната чрез различни авторски интерпретации.

Събитието продължава традицията да събира творци от Благоевград и региона, създавайки среща между утвърдени имена и нови автори в изобразителното изкуство.

Куратор на изложбата е директорът на галерията Иван Милушев, а сред гостите бе председателят на Общинския съвет Антоанета Богданова, заместник-кметът Станислав Кимчев заедно с множество ценители на изкуството.

Картините в експозицията пресъздават богатата палитра на човешките чувства – топлина, нежност, страст и споделеност. Чрез багри и форми авторите разказват истории за любовта като най-силната движеща сила в живота и за виното като символ на радостта, плодородието и празничността. Залите на галерията се изпълниха с настроение, усмивки и усещане за споделеност, напомняйки, че любовта и изкуството вървят ръка за ръка, а както доброто вино, така и истинските чувства изискват грижа, търпение и вдъхновение.

Експозицията ще остане отворена за посетители до края на февруари.

Снимки: Община Благоевград, Общински съвет - Благоевград