Tuesday, April 30, 2024
HomeСпорт„Пирин” запази лидерството си във волейболното първенство след победа над „Добруджа“ с...

„Пирин” запази лидерството си във волейболното първенство след победа над „Добруджа“ с 3:2, мачът „Миньор“ – „Тетевен волей“ отложен заради наводнена зала

Волейболистите на „Пирин“ (Разлог) останаха начело в Суперлигата на България, след като постигнаха драматична девета победа. Момчетата на треньора Северин Димитров се наложиха много трудно у дома над „Добруджа 07“ (Добрич) с 3:2 (25:15, 23:25, 25:17, 23:25, 15:10) в един от най-интересните мачове от 10-ия кръг.

„Пирин“ е на върха във временното класиране с 9 победи, 1 загуба и 24 точки. „Добруджа“ пък е на 6-о място с 5 победи, 5 загуби и 14 точки, колкото има и 7-ия „Левски“, но с по-лоша геймова разлика. В 11-ия кръг „Пирин“ ще гостува на „Хебър“ (Пазарджик), докато добричлии са домакини на „Миньор“ (Перник). Срещите са в събота (9 декември).

Домакините от Разлог спечелиха категорично първия гейм с убедителното 25:15. Това внесе известно успокоение и момчетата на Северин Димитров позволиха на гостите от „Добруджа“ да се върнат в играта и да изравнят след 23:25. В следващите две части сценарият се повтори – 25:17 за „Пирин“ и 25:23 за добричлии, с което срещата влезе в тайбрек. Там разложани бяха отново категорични и се поздравиха с победата след 15:10 и 3:2.

Националната волейболна лига отложи двубоя „Миньор“ (Перник) – „Тетевен волей“ (Тетевен). По програма мачът бе заложен за петък от 18:30 ч в Перник, като засега все още не е уточнена нова дата.  Причина за промяната е невъзможност за провеждането на срещата, поради проблеми в зала “Борис Гюдеров”, настъпили в следствие на обилните валежи.

„Марек Юнион-Ивкони“ загуби от „Левски“ с 1:3 (25:18, 19:25, 15:25, 23:25), в двубой, игран в петък вечерта в Дупница. Следващия мач на дупнишкия тим е срещу „Черно море“ отново в Дупница, на 9 декември от 17.00 ч.