Thursday, May 9, 2024
HomeСпорт"Сините" сразиха с 3:0 „Пирин“, спорна дузпа и страхотен гол дадоха тласък...

“Сините” сразиха с 3:0 „Пирин“, спорна дузпа и страхотен гол дадоха тласък на „Левски“ за третата поредна победа

11-метровият наказателен удар бе отсъден от съдията Валентин Железов за нарушение срещу Хомар Ейолфсон след изпълнение на корнер

„Левски“ (Сф) постигна трета поредна победа в Първа лига. “Сините” се наложиха с 3:0 като домакин на „Пирин“ в среща от 19-ия кръг на шампионата и вече имат актив от 38 точки на 3-ото място във временното класиране. Серията на “орлетата” от два поредни успеха пък бе прекъсната и те имат 19 точки на 11-ата позиция.

Иначе срещата на “Георги Аспарухов” не мина без спорни ситуации. Домакините излязоха напред в резултата в 21-ата минута, когато Роман Прохазка се разписа от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Хомар Ейолфсон след изпълнение на корнер. Видеоповторенията показаха, че исландецът наистина е задържан за фланелката от противников играч, но пък и решението на съдията Валентин Железов да отсъди най-тежкото наказание във футболна е доста дискусионно.

До края на първата част гостите опитаха да се активизират в предни позиции, но не стигнаха до нищо опасно пред вратата на Митрев.

Второто полувреме започна вихрено за „Левски“. Жуниор Мапуку се възползва от неразбирателство между отбраната и вратарят на „Пирин“ Благой Макенджиев, който бе излязъл далеч напред. Конгоанецът действа хладнокръвно и с красив прехвърлящ удар отбеляза втория гол за “сините”. Малко по-късно той отново можеше да запише името си сред голмайсторите, но ударът му от дистанция срещна левия страничен стълб.

Ситуацията за „Пирин“ се усложни в 73-тата минута, когато Суда бе изгонен с втори жълт картон. Само 5 минути по-късно Васил Панайотов направи 3:0 след пас отляво на Горанов. ​

В самия край на мача Кабрал засече центриране на Буш, но десният страничен стълб помогна на „Пирин“.

„Левски“ – „Пирин“ 3:0

1:0 Прохазка (21 д), 2:0 Мапуку (49), 3:0 Панайотов (78)

Състави:

„Левски“: 21. Божидар Митрев, 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, 28. Давид Яблонски 8. Антонио Вутов, 19. Милош Цветкович, 10. Жуниор Мапуку  (73-Буш), 11. Aнтони Белмонт, 13. Жорди Гомес , 15. Роман Прохазка  (49-Панайотов ), 8. Антонио Вутов (29-Кабрал), 32. Габриел Обертан

„Пирин“: 22. Благой Макенджиев. 10. Аймен Суда . 24. Антон Костадинов, 15. Димитър Благов, 44. Конър Хендерсън, 27. Костадин Ничев, 99. Радослав Кирилов (67-Траянов), 3. Румен Сандев, 19. Станислав Костов (85-Паланков), 14. Стилиян Николов , 18. Юлиян Попев