Monday, May 6, 2024
HomeСпортСтефан Аличков с пета донесе победата на "Миньор"

Стефан Аличков с пета донесе победата на “Миньор”

„Чуковете“ направиха впечатляващ обрат на Стадиона на мира

Отборът на “Миньор” (Перник) обърна “Беласица” с 3:2 и натъжи бившия си треньор Даниел Бачков пред петдесетина зрители на Стадиона на мира. В началото на срещата играта бе равностойна, като първи до откриване на резултата стигнаха гостите. В 13-ата минута халфът на “Бела” Благой Наков изпълни свободен удар към вратата на Даниел Леонтиев, но топката се отби от изградената пред него стена и попадна у Александър Смилков, който след добавка от двадесетина метра я вкара в мрежата на  “жълто-черните” за 0:1. В 26-ата минута полузащитникът на  “чуковете” Стоян Кадифчин с далечен шут нацели напречната греда над Красимир Георгиев. В 47-ата минута Запро Динов пропусна изгодно положение да покачи резултата, за което може да се сърди сам на себе си. Течеше 60-ата минута на мача, когато  вратарят на гостите Краси Георгиев изчисти топката напред, коженото кълбо последователно прехвърли централните бранители Виктор Райчев и Влади Гогов и попадна у нападателя  Васил Тачев, който остана сам срещу Леонтиев и шутира покрай него да 0:2. След този резултат домакините започнаха по-често да  поглеждат към вратата на “Беласица” В 66-ата минута капитанът на перничани Илиян Илиев изпълни перфектно пряк свободен удар, като промуши топката през изградената пред него стена от състезатели на петричани и прати топката в левия ъгъл на Краси Георгиев за 1:2. В 77-ата минута Васил Тачев надигра бранителите на домакините, след което шутира от границата на наказателното поле и нацели левия страничен стълб на вратата на Леонтиев. Минута по-късно Илиян Илиев центрира от ъглов удар, а Влади Гогов засече топката с глава, като я мушна под гредата за 2:2. В края на  двубоя, когато всички очакваха последния съдийски сигнал на главния рефер Васил Минев, халфът на “чуковете” Стоян Кадифчин проби отляво и подаде на границата на вратарското поле на Стефан Аличков, който вкара красив гол с пета и закова крайното 3:2.

В следващия кръг по програма отборът на “Миньор” ще гостува на “Свобода” в Пещера.