Friday, May 3, 2024
HomeСпорт„Вихрен“ надигра „козлите” с 4:3 на стадион „Свети Петър“, победното попадение вкара...

„Вихрен“ надигра „козлите” с 4:3 на стадион „Свети Петър“, победното попадение вкара наставникът Петър Златинов

Мачът от 23-тия кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на „Банско“ и „Вихрен“ (Сандански) достави истинско удоволствие за зрителите, дошли да наблюдават този регионален двубой. Отборът на гостите, воден от старши треньора Петър Златинов, изигра много силно първо полувреме и се поздрави с две попадения. В 24-тата минута Влади Златинов пое насочената към него топка с гърди, напредна и от движение я изпрати във вратата на домакините за 0:1. Шест минути по-късно Дани Пехливанов проби отляво, навлезе в наказателното поле на домакините и изпрати топката в далечния ъгъл на „Банско“ за 0:2. И вместо да продължат успешната си игра, диктувайки нещата на терена, през втората част на срещата отборът на гостите учудващо се отпусна и заигра в собствената си половина, като плати скъпо за това. В 60-ата минута Смаил Креболиев от домакините бе изведен в наказателното поле на гостите и необезпокояван от никого, изпрати топката в мрежата на Стефано Кунчев за 1:2. Две минути по-късно Владимир Кабранов от фаул обстрелва директно вратата им, кълбото се отклони от изградената стена на „Вихрен“, излъга вратаря им Стефано Кунчев и се спря в далечния ъгъл за 2:2. В 64-тата минута се случи най-неочакваното на терена. След изпълнение на ъглов удар в наказателното поле на гостите стоящият на втора греда Петър Лазаров с крак отклони топката в мрежата зад Кунчев за 3:2. Последваха бързи указания на терена от играещия старши треньор Петър Златинов. Настъпи мотивация сред футболистите на „Вихрен“, което даде своя положителен резултат. В 82-рата минута отлично играещият Влади Златинов насочи топката към невероятния Дани Пехливанов, който с глава направи безпомощен вратаря на „Банско“ за 3:3. Дойде моментът, в който играещият старши треньор Петър Златинов да покаже на практика как се играе за победа. В 89-ата минута Дани Пехливанов изведе Петър Златинов отляво вътре в наказателното поле на домакините и известният голаджия не само в страната, но и в чужбина изпрати топката неспасяемо в близкия ъгъл за 4:3. Този гол се оказа решаващ и златен за отбора на „Вихрен“, който съвсем заслужено спечели трите точки срещу един от добрите отбори в групата – този на „Банско“.

„Започнахме мача много силно и заслужено поведохме с 2:0. И вместо да продължим в същия дух и темпо, без да съм давал указания, се заигра в собствената половина, за което платихме скъпо. Допуснахме изравняване в резултата, а след това и повеждане от домакините, в рамките на пет минути. Намерихме сили да заиграем така, както започнахме мача, и всичко си дойде на място. Нямаше да бъде справедливо да не се завърнем с победа, след като надиграхме през по-голямата част от мача отбора на „Банско“ на стадион „Свети Петър“, сподели Петър Златинов.

„Вихрен“ ще посрещне в сряда на градския стадион в Сандански „Балкан“ (Ботевград).