Friday, May 10, 2024
HomeРегионДупницаВолейболистката от Дупница Вероника Бежандолска и Лугож на финал в Европа

Волейболистката от Дупница Вероника Бежандолска и Лугож на финал в Европа

Волейболистката от Дупница Вероника Бежандолска и тимът на КСМ Лугож се класираха на финал на третия по сила европейски турнир – Купата на претендентите. Воденият от Углеша Сегрт надигра Йединство (Стара Пазова) с 3:0 (25:16, 25:16, 25:23) във втория полуфинал на надпреварата, изигран на румънска територия.

В първия двубой Лугож отстъпи с 2:3 гейма, но с домакинския успех успя да си гарантира продължаване напред.

Вероника Бежандолска се разписа с 10 точки (3 блокади). Альона Мартинюк бе най-резултатна с 14 точки (1 блокада). Джорджана Попа приключи с 13 точки (1 ас, 4 блокади). Толкова записа и ЙелизаветаРибан (1 ас). За  съперника Тамара Милйевич се отчете с 12 точки. Бранка Тича завърши с 11 точки.

На финала Лугож ще срещне италианския РеалеМутуа Фенера (Киери), който отстрани ВфБЗуул (Тюринген) с 3:0 и 3:1 гейма.

За отбора на Бежандолска предстоят две важни срещи – гостуване в Италия на 15 март и домакинство в Румъния на 22 март.