Saturday, May 4, 2024
HomeРегионПетричВ Разград вторият отбор на „Лудогорец” тотално надигра „Беласица”, но ги победи...

В Разград вторият отбор на „Лудогорец” тотално надигра „Беласица”, но ги победи само с 3:0

Мачът  от XVII кръг на първенството на Втора лига между Лудогорец II и  Беласица (Петрич)  се игра на стадион “Гнездо на орли”. Старши треньорът на домакините подходи към този двубой много сериозно и отговорно, като му бяха предоставени от първия състав на клуба Педро Енрике, Георги Терзиев, Доминик Янков, Жан Карничник и Спас Делев. Всички те с играта си показаха класа и заедно с останалите си колеги се наместиха трайно в половината на петричкия тим.  Непрекъснато имаше напрежение пред вратата на гостите, но топката навести мрежата на гостите само три пъти.

Още в 5-та минута Спас Делев бе близо до попадение, но ударът му срещна тялото на Кирил Георгиев. Три минути по-късно Доминик Янков намери Цветослав Петров, а ударът на плеймейкъра бе точен, но слаб и стражът на Беласица го отрази. В 10-та минута двамата повториха доброто си взаимодействие, но шутът на Петров отново бе спасен от Кирил Георгиев. В 12-та минута Спас Делев центрира хубаво в наказателното поле, а Хюсеин Кельовлуев нанесе удар с глава, но и той не затрудни вратаря на гостите. В 17-та минута Янков изведе Цветослав Петров в добра позиция в наказателното поле, последва техничен опит за прехвърляне, но Георгиев със сетни сили извади кълбото в ъглов удар. След изпълнението му Жан Карничник намери Петров, но и в този случай стражът на Беласица се справи. В 22-та минута Доминик Янков бе повален в наказателното поле от Владимир Гогов и главният съдия Борис Попов посочи бялата точка. Потърпевшият изпълни точно дузпата и откри минута по-късно. В 45-та минута Карничник центрира в наказателното поле, а Цветослав Петров засече с глава, но слабо и вратарят спаси. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто “орлите” удвоиха преднината си в 51-та минута, когато Владислав Найденов беше изведен отдясно, преодоля изпречилия му се вратар на гостите Кирил Георгиев и насочи топката в опразнената врата, която премина покрай Валентин Костов и връхлитащият Атанас Карачоров я довкара за 2:0.  Две минути по-късно Спас Делев завъртя майсторски топката от ъглов удар и не без помощта на вратаря Кирил Георгиев тя влетя в мрежата за 3:0. В 61-та минута Делев стреля от фаул, но топката премина близо до вратата. В 89-та минута Владислав Найденов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Делев засече с глава, но не беше точен срещу Кирил Георгиев.

Това беше най-слабия мач на петричкия тим от началото на първенството като член на Втора професионална лига. Срещата се игра на една врата – тази на гостите.

„Това бе най-силния ни мач от началото на сезона и добър финал за нас преди зимната пауза. Своята роля изиграха футболистите от първия отбор, които много ни помогнаха”, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът на „Лудогорец“ Тодор Живондов.

Беласица: Кирил Георгиев, Атанас Карачоров, Валентин Костов, Мартин Русков, Аспарух Смилков, Владимир Гогов, Атанас Димитров, Симеон Бояджиев, Запро Динев, Айвън Ангелов, Марти Таушанов (Куфре Ета, Димитър Иванов, Живко Димитров, Христо Петров, Мариян Вангелов)