Wednesday, May 8, 2024
HomeСпортГабриела Кръстанова от Кюстендил се пребори за златен медал на турнира за...

Габриела Кръстанова от Кюстендил се пребори за златен медал на турнира за Купа Самоков

Борците на Радослав Палчев завоюваха още сребърен и два бронзови медала на надпреварата

Четири медала спечелиха момчетата и момичетата на кюстендилския клуб “Васил и Георги Илиеви” на традиционния турнир по борба за Купа Самоков. Състезателите на треньора Радослав Палчев завоюваха златен, сребърен и две бронзови отличия. Габриела Кръстанова триумфира в кат. до 58 кг, след като в спора за златния медал се наложи над представителката на домакините Ивелина Митова. Бронзово отличие спечели Светослава Николова в кат. до 50 кг. При момчетата Никола Стефанов се окичи със сребърно отличие в кат. 62 кг. В спор за златото той отстъпи на Андрей Атанасов от клуб “Олимпиец-Ат. Комшев” (Карнобат). Бронзов медал спечели Васил Борисов в кат. 44 кг. На крачка от стълбичката на медалистите остана Теодор Петков в кат. 41 кг, заемайки 5-о място. До края на годината за кюстендилската школа остава само едно състезание. На 15 декември в залата на стадион “Осогово” ще се проведат схватките от традиционния коледен турнир по борба за деца, момичета и момчета, съобщи старши треньорът на клуб “Васил и Георги Илиеви” Валери Райчев.