Monday, May 6, 2024
HomeСпортГраничар (Логодаж) и Яворница си размениха по два гола в Рилци

Граничар (Логодаж) и Яворница си размениха по два гола в Рилци

В мач от 18 кръг за първенството на БОГ, Струма 1,  игран на стадиона в село Рилци, отборите на ФК Граничар(Логодаж) и ФК Яворница от едноименното селище завършиха наравно 2:2. Срещата започна равностойно, но при първото си по-сериозно положение домакините се възползваха от неразбирателство на съперника и откриха резултата в 20-тата минута за 1:0 след гол, отбелязан от Денис Стоилов.След попадението гостите упражниха натиск и при добавка в наказателното поле дясното острие Орхан Асанов изравни резултата – 1:1. Последва импулс   в играта на гостите и в 40-тата минута капитанът Методи Стоименов – Гелс вкара редовното си попадение за пълен обрат в мача – 1:2.

След почивката ФК Граничар опита да упражни натиск, но гостите от ФК Яворница създадоха 3 чисти положения при опасните си контраатаки, които обаче не успяха да реализират. В 60-тата минута домакините получиха спорна дузпа, която обаче Денис Стоилов пропусна, изпращайки топката в аут. След пропуска домакините продължиха да нападат, но гостите се бранеха организирано. Все пак 3 минути преди края футболистите на ФК Граничар успяха да отбележат и по този начин оформиха крайния резултат 2:2. Автор на попадението бе новият футболист в отбора, украинеца Шевченко, което бе реализирано след двойно подаване с Денис Стоилов.