Thursday, May 2, 2024
HomeОживлениеЙоана Ковачева спечели велосипед от томбола на празник в Сандански

Йоана Ковачева спечели велосипед от томбола на празник в Сандански

Над 500 деца се включиха в спортния празник “Сандански обича спорта!”. Парк “Свети Врач” се превърна в арена за различни видове спорт, забавления, състезания, много игри и детски усмивки. Малки и големи имаха възможност да се включат в над 10 вида спорт и да се докоснат до силата и магията на дисциплини, които обединяват и каляват духа и тялото!

Стотиците деца, които с усмивка, глъч, забавление и спортен дух превърнаха деня в истински празник. И както подобава за всеки празник, имаше и томбола с награди, която всички очакваха с нетърпение и вече трима късметлии се радват на своите пениборд, тротинетка и велосипед. Николай Бойчев даде старт за участниците по лека атлетика, като първа група обиколи езерото и първи финишира Калоян Подгорски, след него Кристиян Цанев и трети Рахим Къримов.

Лекоатлетите от голямата група пробягаха повече от 1 км и първи състезанието завърши Цветко Петков, втори Емил Георгиев и трети Иван Харалампиев.

По-късно беше изтеглена томболата за всички участници.

Велосипед спечели Йоана Ковачева, тротинетка – Теодора Шуманова от 1-ви клас на 2-ро ОУ и третата печалба бе пениборд.

Първенците в отделните спортове получиха медали за 1-во, 2-ро и 3-то място, а всички – грамоти за участие.