Thursday, May 9, 2024
HomeАктуално от днесМарек изпусна Добруджа и записа седмо равенство от началото на сезона

Марек изпусна Добруджа и записа седмо равенство от началото на сезона

Марек завърши само 1:1 при важното си домакинство на Добруджа.

Пред около 600 зрители на стадион „Бончук“ дупничани започнаха много добре срещата и бяха пълни господари на терена през първите 45 минути.

Домакините владееха топката в голям процент от първото полувреме, докато тимът от Добрич трудно минаваше центъра.

Така се стига до 30-ата минута, когато Евгени Илиев от дупнишкия клуб бе съборен в наказателното поле от Мирослав Начев и главният съдия Петък Кузев веднага посочи бялата точка.
Дузпата бе хладнокръвно изпълнена от капитана Александър Близнаков, който даде преднина на Марек.

През втората част дупничани също владееха инициативата, но за кой ли път показаха своята слабост – реализирането на попадения.

Влезлият като резерва Яя Соу изпусна две много добри ситуации за гол в полза на марекчани и вбеси феновете. Първо той изпусна да реализира с глава от близко разстояние, а след това не може да вкара пред почти празна врата, след като вратарят на гостите бе на земята.

Веднага след втория пропуск на чужденеца, Добруджа направи хубава атака и Андриян Димитров с добър удар прехвърли дупнишкия вратар Пламен Младенов за 1:1.

По този начин вместо да запишат много ценни три точки срещу директен съперник в битката за оцеляване, момчетата от Дупница отново записаха само равенство.

Така Марек записа седмото си реми в 12 кръга от началото на сезона във Втора професионална лига и има 13 точки. Добруджа пък е с два пункта по-малко.