Sunday, May 5, 2024
HomeСпорт„Светкавица” заслепи Яворница

„Светкавица” заслепи Яворница

Това бе мач от 5-ия кръг за първенството на областна група „Струма-2” и се очакваше с голям интерес, защото само при победа футболистите на домакините запазваха шансовете си за първото място. Първия гол в мача отбеляза Десислав Трайков в 15-ата минута след отлично изпълнен фаул с левия крак, изпращайки топката в сглобката отляво на стража на гостите за 1:0. В 28-ата минута след бърза контраатака футболистите на гостите успяха да изравнят за 1:1. В 71-вата минута при образцова атака на домакините опитният Владимир Кабранов насочи кълбото с глава към Георги Кокалков, който отблизо простреля вратаря на Яворница за 2:1. Този гол се оказа решаващ за спечелване на трите точки от отбора на „Светкавица” (Митиново). В отбора на гостите поради служебна заетост не взе участие най-добрият им футболист – топреализаторът Методи Стоименов-Гелс.